MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Djiin – The Freak – recenzja

Tym razem rzucimy trochę światła na kawałek bardzo nietypowej muzyki – oczywiście, jak już nie raz wspominałem przy okazji różnych recenzji np.: Mars Red Sky, czy Sweven – Francja to kraj rewolucji muzycznej. Nie jest więc zatem zaskoczniem fakt, że Djiin to właśnie francuski zespół.

Sami określają swoją muzykę jako celtic – stoner – rock. Ja bym do tej listy chętnie i bez zawachania dopisał „ethnic” albo coś w ten deseń. Skale po których porusza się zespół na albumie „The Freak” błyskawicznie przywodzą na myśl turecką muzykę ludową. Dodatkowo efekt ten pogłębia gitara, która w nie jednej partii brzmi jak sitar.

Na szczęście nie brakuje też typowo rockowych elementów – mocnego basu plumkającego wpadające w ucho melodi, rockowych riffów i oczywiście perkusji które pomaga wszystkiemu płynąć.

Niezwykle przyjemny jest też wokalbrzmi trochę amatorsko, ale z wielkim potencjałem. Nie jestem tylko w stanie stwierdzić czy określenie „amatorsko” jest spowodowane pracą samej wokalistki, czy realizatora dźwięku który odpowiadał za nagrania lub mix. Tak czy inaczej, ten mankament możę być jedynie ciekawostką, i na pewno nie przekreśla całego albumu – ten broni się sam solidną porcją ciekawych brzmień i ambitnie muzycznym klimatem.

Djiin the freak
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function get_field() in /home/jkstoner/public_html/wp-content/themes/metal_music.pl/single.php:34 Stack trace: #0 /home/jkstoner/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include() #1 /home/jkstoner/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/jkstoner/...') #2 /home/jkstoner/public_html/index.php(17): require('/home/jkstoner/...') #3 {main} thrown in /home/jkstoner/public_html/wp-content/themes/metal_music.pl/single.php on line 34 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/jkstoner/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755