MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Djiin – The Freak – recenzja

Tym razem rzucimy trochę światła na kawałek bardzo nietypowej muzyki – oczywiście, jak już nie raz wspominałem przy okazji różnych recenzji np.: Mars Red Sky, czy Sweven – Francja to kraj rewolucji muzycznej. Nie jest więc zatem zaskoczniem fakt, że Djiin to właśnie francuski zespół.

Sami określają swoją muzykę jako celtic – stoner – rock. Ja bym do tej listy chętnie i bez zawachania dopisał „ethnic” albo coś w ten deseń. Skale po których porusza się zespół na albumie „The Freak” błyskawicznie przywodzą na myśl turecką muzykę ludową. Dodatkowo efekt ten pogłębia gitara, która w nie jednej partii brzmi jak sitar.

Na szczęście nie brakuje też typowo rockowych elementów – mocnego basu plumkającego wpadające w ucho melodi, rockowych riffów i oczywiście perkusji które pomaga wszystkiemu płynąć.

Niezwykle przyjemny jest też wokalbrzmi trochę amatorsko, ale z wielkim potencjałem. Nie jestem tylko w stanie stwierdzić czy określenie „amatorsko” jest spowodowane pracą samej wokalistki, czy realizatora dźwięku który odpowiadał za nagrania lub mix. Tak czy inaczej, ten mankament możę być jedynie ciekawostką, i na pewno nie przekreśla całego albumu – ten broni się sam solidną porcją ciekawych brzmień i ambitnie muzycznym klimatem.

Djiin the freak

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/jkstoner/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755