MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Delain feat. Marco Hietala – Nothing Left (Live) – WideoŚroda

Zastanówmy się – jak często w muzyce metalowej, przy utworze mamy charakterystyczny dopisek „feat.”? Wydaje mi się że bardzo rzadko. Standardem jest to w przypadku muzyki popularnej, a także przy rapie i r’n’b. Środowisko metalowe słynie bardziej z grania coverów niż z mieszania swoich składów.

Możliwe, że wynika to z tego że większość artystów muzyki popularnej to solowi artyści wspierający się muzykami studyjnymi. W przypadku muzyki metalowej, są to bardziej grupy dobrych znajomych którzy chcą razem coś tworzyć. Tak czy inaczej, bez względu na to dlaczego tak jest – wiemy że „feat.” rzadko występuje w muzyce metalowej.

Możliwe więc że to właśnie dlatego, gdy już takie zjawisko zaistnieje to wzbudza ono wielkie emocje. I dokładnie takie wzbudziło we mnie wideo, w którym zespół Delain występuje wspólnie z Marco Hietala – basistą zespołu Nightwish, założecielem zespołu Tarot.

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/jkstoner/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755