MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Warlung – Immortal Portal – recenzja

Ostatnio skupiliśmy się trochę na cięższych klimatach przy okazji recenzji albumu Entropii oraz Narrenwind, dlatego dzisiaj dla odmiany pójdziemy w o wiele lżejsze klimaty, jednak nadal raczej pospolite w serwisie MetalMusic.pl – czyli do stoner rocka, a konkretnie zajmiemy się nową płytą zespołu Warlung pod tytułem „Immortal Portal„.

Skład z Texasu zafundował nam całkiem ciekawą przejażdżkę po gatunkach. Zaczynamy od raczej typowego brzmiania i harmonii dla stonerów które przywodzą mi na myśl skojarzenia do Spirit Caravan, albo lżejszego i czystszego Black Sabbath z wygładzonym do granic możliwości wokalem. Solówki są bardzo rock’n’rollowe i porywają swoim flow.

W późniejszych czeluściach albumu trafimy na wiele różnych smaczków, jak np.: gitary potraktowane tak mocno flangerem na ekstremalnych ustawieniach, że śmiało można by je umieścić na starych albumach KoRn’a. A im bliżej końca tym bardziej zaczyna mi się kojarzyć ta texańska muzyka z Dream Theater – z tą różnicą, że wokal ma tutaj jednak co robić i nie uświadczymy klawisza.

Immortal Portal raczej nie zrewolucjonizuje gatunku, i dla wielu będzie to ot kolejny stonerowy album do zapuszczenia w tle. I chociaż ja mam podobny odbiór, tak dzięki dużej różnorodności a jednoczesnej konsekwencji w budowaniu brzmienia, nie przeszkadza mi gdy album się zapętli i przeleci kilka razy pod rząd. A to w zasadzie duży plus.

warlung immortal portal

I gdy mam już wyklikać ocenę tego albumu to mam dylmeta. Z jednej strony, dobry kawał rzemiosła, zrealizowany tak, że można by go puszczać w radiu po nocach, bo nie przeszkadza, ale z drugiej strony jednak zbyt dobry by otrzymać 5 lub mniej. Dlatego ustalmy sobie z góry, że 5 to też dobra ocena, znaczy że album jest po prostu OK. Skoro mamy to już wyjaśnione, mogę z czystym sumieniem tą 5tkę kliknąć.

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/jkstoner/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755