MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Robots of the Ancient World – Cosmic Riders – recenzja

Jeśli Robots of the Anciet World – „Cosmic Riders” jest odpowiedzią, to jakie było pytanie? Zapewne „jak by brzmiał Danzig gdyby nie zmienił swojego stylu i zainteresował się stonerem?”. To chyba bardzo wyczerpujące porównanie definiujące brzmienie zespołu z Oregonu.

Błąkając się po różnego rodzaju agregatorach albumów stonerowych często zdarza mi się trafić na zespół który brzmi podobnie do innego „wielkiego” zespołu. Nie raz zdarzyło mi się trafić na zespoły budzące skojarzenia z Orange Goblin czy Kyuss’em. Ale zespół który kojarzy mi się z Danzigiem trafiam pierwszy raz.

A w tym wszystkim najbardziej zaskakujące jest to, że aby zabrzmieć jak Danzig nie wystarczy podobny głos – bo ten i owszem, jest charakterystyczny, ale uważam że 90% brzmienia tego wokalu to jest maniera posługiwania się mikrofonem, w sposób niechlujny, acz brzmiący dobrze. To jest coś co ciężko wytłumaczyć, a zarazem coś czego ciężko się nauczyć. Dlatego też, zadaję sobie pytanie – czy takie brzmienie na wokalu było zamierzone, czy też to czysty przypadek? Tak czy inaczej, znamy fakty – jest dobrze.

Nie wiele gorzej wypada też cała reszta składu. Utwory pomimo tego że są proste, to nie nudzą wrażeniem że słuchamy po raz setny tego samego – są proste, ale mają pomysł na siebie. Solówki gitarowe, technicznie może nie rozpalają serca, ale świetnie uzupełniają sekcję rytmiczną o bogate melodie.

A do tego wszystkiego dochodzi fakt, że po prostu przyjemnie się tupie nóżką podczas słuchania. Bardzo dobry album, polecam fanom Danzig’a a także muzyki stonerowej ogólnie.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function get_field() in /home/jkstoner/public_html/wp-content/themes/metal_music.pl/single.php:34 Stack trace: #0 /home/jkstoner/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include() #1 /home/jkstoner/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/jkstoner/...') #2 /home/jkstoner/public_html/index.php(17): require('/home/jkstoner/...') #3 {main} thrown in /home/jkstoner/public_html/wp-content/themes/metal_music.pl/single.php on line 34 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/jkstoner/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757