MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Rhodium – Sea of the Dead

Jeśli czujecie niedobór klasycznego heavy metalu – to najwyższa pora abyście zapoznali się z Greckim zespołem Rhodium oraz ich najnowszym albumem Sea of the Dead.

Mówimy tutaj o tak klasycznej odmianie, że aż trochę garażowej. Już na początku możemy poczuć że gitary mają bardzo siarczyste brzmienie, które może obudzić skojarzenia z młodzieńczymi próba po nocach w garażu w sąsiadów. Jednak – wystarczy posłuchać trochę dłużej i poczekać na wejście wokalu, który pięknie spaja to wszystko ze sobą. Brzmieniowo – jest dosyć szorstki i surowy, jak w hitach z lat 90-tych, ale pasuje całościowo do koncepcji.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym bandcampie zespołu:

„Sea of the Dead może nie być albumem koncepcyjnym, jednak większość utworów ma wspólny mianownik. Człowiek i jego walka o przetrwanie. Opowiadając historie, motywują ludzi do reagowania na wszystkie złe zachowania wokół nich i prowadzą ich do duchowego przebudzenia.”

Sam album przykuwa też uwagę gościnnymi występami – Iliana Tsakiraki na wokalu w utworze Sisters Of Fate, Matthew Dakourtos na skrzypcach w Sea Of The Dead, oraz John Galanakis na klawiszach w The Emperor.

Dzięki takiemu zabiegowi album nie jest w stanie się znudzić przy pierwszym przesłuchaniu, a i każde kolejne jest przyjemne i nie męczy.

A0786267216 10
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function get_field() in /home/jkstoner/public_html/wp-content/themes/metal_music.pl/single.php:34 Stack trace: #0 /home/jkstoner/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include() #1 /home/jkstoner/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/jkstoner/...') #2 /home/jkstoner/public_html/index.php(17): require('/home/jkstoner/...') #3 {main} thrown in /home/jkstoner/public_html/wp-content/themes/metal_music.pl/single.php on line 34 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/jkstoner/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757