MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Linkin Park – Hybrid Theory

Mam nadzieję że nikt się nie oburzy za recenzję tej płyty. Dwa lata temu stała się wielka tragedia i opuścił nas Chester Charles Bennington – i choć dwa lata wydaje się bardzo długim czasem, tak do dzisiaj wśród ludzi widać otwarte rany po tym wydarzeniu – dlatego też staram się podejść do tematu z pokorą, aby nikogo nie urazić. Album Linkin Park – „Hybrid Theory” nie został wybrany jako płyta tygodnia ze względu na wzrost popularności zespołu po tragedii. Znalazła się tutaj, ponieważ podobnie jak kilka poprzednich „płyt tygodnia” wiąże się dla mnie z potężną dawką nostalgii.

Rok 2000, w którym wydana została płyta „Hybrid Theory” oraz lata pokrewne były wspaniałym czasem – królował wtedy nu metal, w tym okresie wydane zostały także „Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water” od Limp Bizkit, „King of the Road” od Fu Manchu czy „Satelite” od P.O.D.

To bardzo fajnie obrazuje jak zróżnicowana wtedy była muzyka – każdy chciał zabrzmieć ciężej, ale jednocześnie melodyjnie i do tańca. I każdy podchodził do tematu po swojemu, trochę inaczej. Tak tak – wtedy Nu Metal opierał się na flow do kiwania głową i skakania. I tutaj świetnie się wpisywał pierwszy album grupy Linkin Park – trochę młodzieżowego rapu, trochę szalonych riffów, perkusja zorientowana bardziej na akcenty niż ciągły techniczny bit, no i emocjonalne wokale.

Bolesne dla mnie było to, że grupa Linkin Park z albumu na album coraz bardziej odchodziła od ciężkich klimatów i zbliżała się do popularnych nurtów muzyki rozrywkowej – powstrzymuję się jednak od hejtu, bo każdy ma prawo iść swoją drogą. Ja przede wszystkim jestem wdzięczny za to że powstał album „Hybrid Theory” i mogę do niego wrócić zawsze kiedy mam na to ochotę. Kawał wspaniałej historii.

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/jkstoner/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755