MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

John Garcia And The Band Of Gold – Recenzja

Ponieważ serwis MetalMusic.pl jeszcze nie zyskał popularności, to jest to świetny moment na napisanie szczerej recenzji tego albumu. Ogólnie rzecz biorąc, spotkałem się z opinią że John Garcia jest ojcem stonera, wszakże sam często spotykałem się z ludźmi którzy mówili że lubią stoner rock/metal, ale jedyny zespół z gatunku jaki potrafili wymienić to Kyuss, pierwszy zespół Johnego Garcia założony w 1989 roku.

Czy Garcia jest ojcem stonera, to kwestia dyskusyjna, niektórzy się zgodzą, niektórzy nie, ale na pewno nie można odmówić Kyuss’owi tego że jednak zrobił bardzo wiele dla sceny muzycznej na świecie, a tym samym sam Johny zbudwał sobie jakąś renomę.

Dlatego też boję się trochę głośniej powiedzieć na głos, że najnowszy album Johnego nie do końca przypadł mi do gustu… Zaczyna się świetnie, klimatycznie, ale chyba każdy kto sięga po ten album, robi to dla głosu Johnego. A niestety ten głos, chyba się powoli wypala. Znaczy, śmieszna kwestia, bo na albumie „John Garcia And The Band Of Gold” wokale brzmią bardziej amatorsko niż w twórczości Kyussa – są zbyt czyste, brakuje im chrypki, brakuje emocjonalnych przełamań gdy wchodzi na wyższe tony, jakieś to wszystko za czyste. I ciężko mi uwierzyć, że taki był zamysł, bo to wszystko brzmi tak, jakby Johny dawał z siebie 100%, ale po prostu głos nie chciał już zachrypieć jak za dawnych lat.

W zasadzie, w Kyuss też ten wokal nie był taki stricte chrypiący, ale miał taką męską fakturę, jakieś lekko przesterowane niskie rejestry – a tutaj tego mi brakuje i to strasznie. Zupełnie jakby wokalista odmłodził się wokalnie o 30 lat.

Mimo wszystko, jeśli odetniemy się od historii wokalisty, to album ten jest całkiem ok. Ale to wszystko, po prostu jest OK.

WEDŁUG MNIE

john garcia band of gold
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function get_field() in /home/jkstoner/public_html/wp-content/themes/metal_music.pl/single.php:34 Stack trace: #0 /home/jkstoner/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include() #1 /home/jkstoner/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/jkstoner/...') #2 /home/jkstoner/public_html/index.php(17): require('/home/jkstoner/...') #3 {main} thrown in /home/jkstoner/public_html/wp-content/themes/metal_music.pl/single.php on line 34 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/jkstoner/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755