MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

GodBud – Dope Supreme – recenzja

GodBud, a napewno ich album „Dope Supreme” to coś, co można określić jako „Ciekawe” i to nieważne który element całości mamy na myśli. Ciekawe jest to, że zespół jest ze Stambułu. Niby nic nadzwyczajnego, w końcu dobra muzyka może powstać wszędzie, ale zastanówmy się przez chwilę, ile znamy Stambułskich zespołów? Ja osobiście znam jeden i mam na myśli właśnie ten dzisiaj omawiany.

Ciekawa jest okładka (widoczna na dole posta) – z jednej strony typowo stonerowa, z drugiej strony – mamy tutaj dymiące sutki, które są… Ciekawą koncepcją.

Ciekawy jest wokal – niby męski, jednak raczej operujący w górnych rejestrach niż w niskich, a do tego dorzuciłbym określenie psychodeliczny. Mam bardzo duży mętlik w głowie przy słuchaniu, bo nie wiem czy śpiewają dwie osoby, czy trzy, a może tylko jedna, ale nagrana na dwa głosy – czy przebija się tam głos kobiecy, a może zmodulowany głos męski podbity o oktawę? Czy na jednej ścieżce wokalu jest nałożony jakiś prosty fuzz? A to wszystko płynie tak przyjemnie, że miło jest sobie zadawać te pytania, ale nie bardzo się chce drążyć temat, aby pozyskać odpowiedzi – lepiej po prosu postłuchać.

Brzmienie gitar też jest ciekawe. Momentami mam wrażenie, że gitary są lekko rozstrojone, ale brzmi to – ku mojemu zaskoczeniu – bardzo dobrze.

Stylistyka całego albumu jest ciekawa – mamy tutaj typowo doomowe, powolne riffy, ale też trochę żywego, bujającego w wysokich rejestrach stoner rocka.

Nie mogę znaleźć nic – o czym mółbym powiedzieć że jest tutaj normalne, nudne, albo – hehe – nieciekawe. Jedyny mankament tej pozycji to fakt, że całość brzmi bardziej jak esperyment muzyczny niż jak pełnoprawne wydawnictwo. Mimo wszystko warto sprawdzić, bo jest to pozycja bardzo – hehe – ciekawa.

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/jkstoner/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755