MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Dust Bolt – Trapped In Chaos – recenzja

No nareszcie – od dawna szukałem dobrego niszowego thrashu i w końcu znalazłem. Proszę Państwa – oto przed Wami Dust Bolt wraz z ich piątym albumem „Trapped in Chaos” (piątym, jeśli liczymy pierwszą EPkę jako album, czwartym jeśli nie liczmy).

Jednak nic w tym dziwnego, że album jest dobry – w końcu Dust Bolt istnieje na scenie od 2007 roku, a to oznacza, że mam kilka albumów do nadrobienia. (Więc chyba jednak nie jest taki niszowy… ale mniejsza z tym)

Inną przesłanką, która z góry skazuje ten album na wysokie noty, jest fakt, że został on wydany nakładem Napalm Records – wytwórnią która współpracuje lub współpracowała z takimi zespołami jak Alestorm, Candlemass, DevilDriver, Grave Digger itd. A więc to się po prostu nie mogło nie udać.

Bardzo mi się podoba połączenie thrashowych riffów w niewygórowanym tempie, z niemalże punkowymi wokalami. Oczywiście nie wszystkie utwory są powolne, mamy też typowe karabiny maszynowe, jednak ten wokal zawsze pozostaje bardzo czytelny i klarowny.

Momentami brzmienie kojarzy mi się z cięższą wersją Municipal Waste z czasów albumu „Massive Agressive„. Dodam tylko, że to jeden z moich ulubionych albumów, także to plus.

I chyba nie wiele mogę dodać więcej na ten temat – album jest krótki, nie przekombinowany, oldschoolowy, brzmi dobrze, przyjemnie się słucha, ma moc, nic dodać nic ująć.

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka nie ma gwiazdki

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/jkstoner/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755