MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Crodhen – Remember That View – recenzja

Było coś z Rosji, to teraz wracamy do Polski z porcją świetnego groove metalu z Krakowa.

Bardzo ciężko mi znaleźć jakiekolwiek informacje na temat samego zespołu. Nie licząc oficjalnego bandcampu na którym nie wiele można przeczytać, oraz oficjalnego fanpage na facebook na którym znajdziemy jedynie skład – to nie ma chyba nic innego.

W notce zapowiadającej jakiś festiwal w 2015 roku udało mi się odnaleźc jeszcze informacje że Crodhen istnieje na scenie od 2008 roku, zatem kawał czasu. Dlaczego zatem nie ma jeszcze żadnego info na wikipedi? Tego nie wiem… Skupmy się jednak na recenzji samego albumu.

Muzycznie czuć bardzo wysoki kunszt muzyczny wśród muzyków. Pierwsze minuty albumu przywodzą mi na myśl brzmienie zespołu Down z czasów albumu „Nola„. Później pojedyncze elementy prowadzą do całkiem sprzecznych skojarzeń. Muzycznie perkusja budzi skojarzenie z KoRn’en mniej więcej ze środkowej części swojej historii, brzmieniowo natomiast jest to krok zupełnie w inną, bardziej typowo groove’ową stronę. Moc i brzmienie perkusji niemalże niczym w Crowbar.

Gitary, choć mają zacięcie djent’owe, tak bez przesady i chyba djent to to nie jest. Natomiast sam groove w riffach jest bardzo wyraźny.

Pomimo dużej intensywności muzycznej, znalazło się na płycie „Remember That View” także miejsce na niemalże balladowe wstawki, np.: wstęp do utworu „The Tide„, z którego płynnie przechodzimy w ciężką alternatywę.

Muzycznie Crodhen – „Remember That View” jest na bardzo wysokim poziomie. I całe szczęście, bo niestety sam miks trochę słabo ze sobą współgra. Perkusja, choć ma świetne brzmienie, to jest za bardzo na pierwszym planie – chociaż to może raczej gitary są za bardzo z tyłu, przez co nawet wokal je czasami zasłania. I to nawet nie jest regułą, jakby każdy kawałek był miksowany osobno, razem ten problem jest, raz nie. I choć chciałbym jakoś niemalże siłowo podciągnąć ocenę do góry, tak ten miks… No warto posłuchać, bo muzyka przednia, ale trzeba mieć pewien dystans.

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/jkstoner/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755