MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Maj będzie dobrym miesiącem – zapowiedzi

Zapowiada się kilka bardzo ciekawych pozycji na nadchodzący maj – a to znaczy że wraz z piękną pogodą przyjdzie też sporo świetnej nowej muzyki. Zacznijmy jednak chronologicznie:

Amon Amarath – 3 maja

W tym roku oprócz rocznicy uchwalenia konstytucji będziemy mogli też świętować premierę nowego albumu zespołu Amon Amarath – czyli szwedzkiej grupy grającej melodic death metal. Na album „Berserker” musieliśmy czekać tylko 3 lata po poprzedniej płycie zespołu, co we współczesnych czasach jest niezwykle krótką przerwą. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się cieszyć.

Bad Religion – 3 maja

Tego samego dnia co nowy album Amon Amarath, pojawi się też nowy krążek punkowej grupy Bad Religion – prawdziwa gratka dla ludzi którzy młodość spędzili na graniu w gry z serii Tony Hawk Pro Skater – ale także dla wszystkich którzy lubią klasycznego amerykańskiego punka. Nowy album będzie nosił tytuł „Age of Unreason„.

Rammstein – 17 maja

O wiele dłużej przyszło nam czekać na nowy album niemiecjkiej grupy Rammstein – grającej industrial metal. Znalazłem bardzo mało sprawdzonych informacji, najbardziej znaczącym info wydaje się być plotka, że album będzie zawierał 11 utworów i będą to od nowa nagrane utwory które już dobrze znamy. Ciężko mi jednak w tę plotkę uwierzyć, głównie dlatego że klip do utworu „Deutschland” promujący nowy album jest całkiem nowym utworem (albo coś mnie ominęło).

Diamond Head – 24 maja

Diamond Head to jeden z tych zespołów do których nieśmiało się zbliżam celem bliższego zapoznania – bo ilekroć gdzieś trafię na ich utwór, to zawsze mam takie „wow – ale to jest dobre”. No i tak się świetnie składa, że będę miał dobry motyw aby zacząć zaprzyjaźniać się z twórczością zespołu od najnowszych do najstarszych wydawnictw, bo już 24 maja pojawi się ich nowy album „The Coffin Train„.

Death Angel – 31 maja

Amerykańska grupa thrash metalowa Death Angel od 2004 roku trzyma w miarę stałe tempo obdarzania nas nowymi albumami co 2-4 lata. I tym razem zgodnie z planem, album „Humanicide” ukaże się 31 maja. Kolejny – już teraz strzelam w ciemno – świetny album. Nie wiem jak Wy, ale ja się nie mogę doczekać.

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019