MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Little Big – Expo XXI – relacja

Wstęp

No proszę kto by się spodziewał, że redaktor naczelny w sumie jeszcze nowej strony metalowej MetalMusic.pl zabłądzi na tak „nie-metalowy” koncert jakim był występ rosyjskiej grupy grającej rave – Little Big. No cóż, muzyka to muzyka – a gdyby spojrzeć trochę szerzej, to jednak muzyka rave jest bardzo blisko metaluteż jest ciężko, mocno – tylko instrumentalium inne.

Mimo wszystko, patrząc po ludziach którzy tańczyli pod sceną – stawiam że nie jeden fan metalu się tam znalazł. Wszakże wszyscy jesteśmy ludźmi i to bardzo dobrze jeśli mamy szerokie horyzonty i gusta.

Relacja

Z informacji jakie dostałem – koncert miał się zacząć supportem w wykonaniu rosyjskiej artyski Tatarka, więc nie spieszyłem się aż tak na sam początek. Na szczęście się nie spóźniłem, a informacja nie była do końca trafna. Bo oto chwilę po pogdzinie 21 – zgodnie z zapowiedzianą godziną – koncert się rozpoczął od gwiazdy wieczoru.

I tutaj muszę przyznać, że koncert był świetnie zaplanowany jeśli chodzi o setlistę. W prawdzie akustyka zostawiała trochę do życzenia – najwyraźniej hala w Expo XXI nie jest przystosowana do koncertów. Głównym problemem było za dużo basu który przygłuszał wokale, a w przerwach między utworami, głosy zespołu zapowiadające kolejne utwory kuły w uszy wysokimi częstotliwościami.

Nie jest to jednak super istotne – bo zabawa była przednia. Masa enegrii wysyałana ze sceny i podłapywana przez publikę mówi sama za siebie.

Jak już wspominałem – set był świetnie dopasowany i możemy podzielić koncert na trzy części. Na początku utwory mniej znane i typowo dyskotekowe, pomieszane z tymi trochę punkowymi – zatem usłyszeliśmy między innymi „Dead Unicorn„, „Hateful Love„, „Punks Not Dead” czy „Fucking Asshole„.

Następnie możemy uznać że mieliśmy chwilę na złapanie oddechu – tak zwana przerwa rozpoczęła się od utworu „Love is Dead” (który tak na marginesie, przypomina mi stylistycznie starego dobrego KoRn’a w trochę lżejszej formie), a następnie – niespodzianka! Na scenę wtargnęła Tatarka i wykonała dwa swoje utwory ze wsparciem głównej gwiazdy. W sumie, czuję że to było coś pięknego – wszakże Tatarka ponoć jest dziewczyną głównego Siergieja zLittle Big – i aż miło się patrzy jak partnerzy wspólnie odnoszą sukces i razem robią to co kochają.

A tuż po występie Tatarki wracamy pełną gębą i rozpoczyna się ostra jazda bez trzymanki – ze sceny zostają nam zapodane największe szlagiery grupy – od wczesnych hitów takich jak „Every Day I’m Drinking” po nowinki pokroju „Skibidi„. Całość zwięczyło świetne wykonanie utworu „Faradenza„.

I tutaj muszę wtrącić moje małe przemyślenie – jestem prawie pewny że maszyna do wytwarzania dymu zapodała nam coś więcej niż tylko dym (czy tam „parę wodną”). Tam musiało być coś więcej – jakieś dopalacze. Pod sam koniec, choć ledwo stałem na nogach i w głowie obijały mi się myśli typu „przestań skakać, nie tańcz już, jutro idziesz do pracy” – to nie było mowy o przestaniu. Ciało samo rwało się do hulanki.

A i samo pożeganie zespołu było przesympatyczne. Każdy z członków zszedł ze sceny i przeszedł się przy barierkach żeby każdemu przybić piątkę. I tutaj nastąpiło coś niesamowitego – gdy Siergiej (Pan wokalista i lider) przybijał mi piątkę, w jego oczach widać było tak niesamowitą radość – i to taką niezwykle przyjemną radość. Niczym u dziecka któremu właśnie spełniło się największe marzenie. Ten jeden uśmiech tak pozytywnie mnie naładował energię, że starczy mi jej na najblizszy miesiąc.

I to się nazywa dobre show – i to właśnie lubię! Szczerą muzykę na żywo – tworzoną przez ludzi którzy to kochają. To samo czuć było od grupy Powerwolf na ich koncercie w Progresji. I życzę sobie i Wam i wszystkim na świecie – aby w Waszym życiu było jak najwięcej takiej właśnie radości, bez względu czy to z koncertu metalowego, czy rave, czy z opery i muzyki klasycznej!

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka nie ma gwiazdkiWyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019