MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Sweet Noise – Czas ludzi cienia

Tytuł „Płyty Tygodnia” w serwisie MetalMusic.pl czasem przypada albumowi który odniósł sukces komercyjny a czasem zyskuje go wydawnictwo które podbiło moje serce lub wiążę się z potężną dawką nostalgii. Bywa też tak, że tytuł ten przypada na płytę która jest punktem granicznym pewnej epoki. I właśnie „Czas Ludzi Cienia” zespołu Sweet Noise jest dla mnie takim punktem.

Album ten był moim zdaniem ostatnim charakterystycznym i dobrym dziełem zespołu. W prawdzie następny album „Revolta” miał pewne mocne strony, ale mimo wszystko czuć że punkt kulminacyjny był już osiągnięty.

Co do samej płyty „Czas Ludzi Cienia” to jest to bardzo dobra mieszanka brzmień elektronicznych – pokusiłbym się wręcz do określenia „techniawkowych” – metalowego brzmienia gitar charakterystycznego dla Nu Metalowych klimatów oraz punkowych tekstów wyśpiewanych w charakterystyczny sposób, mieszający szept z krzykiem, jednak nie wchodzący w typowy growl.

To właśnie na tym albumie pojawił się jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu: „Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz”, w którym gościnnie wystąpiła Anna Maria Jopek.

Jeśli lubicie przyglądać się różnym statystykom i cyferkom, to warto zaznaczyć że „Czas Ludzi Cienia” dotarł do 9tego miejsca na OLiS, czyli „oficjalnej lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video„. Wyprzedził tym samym albumy takich zespołów jak: Lady Pank, Budka Suflera, Linkin Park czy choćby Korn. Trzeba jednak pamiętać, że jest to lista powstająca w oparciu o sprzedaż w Polsce w większych sklepach sieciowych, sklepach internetowych i niektórych sklepach niezależnych, które biorą udział w projekcie.

Można zatem powiedzieć, że mimo wszystko album zyskał popularność w naszym kraju – szkoda że w przeciwieństwie do P.O.D. – Satelite, stacje radiowe już dawno zapomniały o tym albumie…

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019