MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Slipknot – We Are Not Your Kind

Rok 2019 był bardzo dobry dla muzyki metalowej. Wyszła masa albumów, od zespołów które dawno nic nie wydały, a na które ciągle czekaliśmy. Jednym z takich albumów jest właśnie We Are Not Your Kind od zespołu Slipknot.

Płytę otwiera utwór którego mogliśmy posłuchać w formie singla jakiś czas przed premierą pełnej płyty – mowa oczywiście o gorącym Unsainted. Z tego co widziałem błąkając się po różnych grupach na facebook’u, utwór został przyjęty w bardzo mieszany sposób i trochę podzielił fanów. Na szczęście, tych rozczarowanych nie było aż takie wielu, więc śmiem wątpić, że tej grupy po prostu nie da się zadowolić.

Sam Corey Taylor wspominał w wywiadach przed premierą albumu, że ma być on równie ciężki co „IOWA” – szczerze mówiąc jest w tym trochę prawdy. Jeśli mówimy o samej „ciężkości” – owszem, We Are Not Your Kind jest równie ciężki, jednak nie jest aż tak brudny, agresywny i wulgarny. I to chyba przez to nieporozumienie widziałem rozczarowane komentarze już po premierze albumu.

Ja natomiast nie mogę narzekać – album trafił w moje gusta. Praktycznie od pierwszego utworu (pomijając intro), czyli od wspomnianego Unsianted aż do dziewiątej pozycji – którą jest przerywnik What’s next bawiłem się świetnie słuchając. Niestety utwór Spiders wybił mnie trochę z rytmu, bo okazał się nu metalową balladą. Zaraz po nim wraz z utworem Orphan album wraca na dobrą ścieżkę ciężkiego brzmienia, niestety tylko na chwilę, bo już następny kawałek My Pain okazuje się kolejnym przerywnikiem / balladą. Na szczęście – później już do samego końca mamy do czynienia tylko z ciężką muzyką.

Album w mojej opinii jest świetny – wokal świetnie łączy partie czysto śpiewane z potężnym growlem, gitary szybkie i ciężkie jak za dawnych lat, no i perkusja – ach perkusja… Na tym albumie kocham ją najbardziej, to co się tam wyprawia w biciach to jest po prostu poezja. Jestem w szoku że tak się w ogóle da. Nie sztuką jest grać blasty przez 30 minut – ale już płynne rytmu stopą, szesnastkami przy tempie 180 robi wrażenie.

Slipknot We Are Not Your Kind Cd

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka nie ma gwiazdki

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019