MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Rhodium – Sea of the Dead

Jeśli czujecie niedobór klasycznego heavy metalu – to najwyższa pora abyście zapoznali się z Greckim zespołem Rhodium oraz ich najnowszym albumem Sea of the Dead.

Mówimy tutaj o tak klasycznej odmianie, że aż trochę garażowej. Już na początku możemy poczuć że gitary mają bardzo siarczyste brzmienie, które może obudzić skojarzenia z młodzieńczymi próba po nocach w garażu w sąsiadów. Jednak – wystarczy posłuchać trochę dłużej i poczekać na wejście wokalu, który pięknie spaja to wszystko ze sobą. Brzmieniowo – jest dosyć szorstki i surowy, jak w hitach z lat 90-tych, ale pasuje całościowo do koncepcji.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym bandcampie zespołu:

„Sea of the Dead może nie być albumem koncepcyjnym, jednak większość utworów ma wspólny mianownik. Człowiek i jego walka o przetrwanie. Opowiadając historie, motywują ludzi do reagowania na wszystkie złe zachowania wokół nich i prowadzą ich do duchowego przebudzenia.”

Sam album przykuwa też uwagę gościnnymi występami – Iliana Tsakiraki na wokalu w utworze Sisters Of Fate, Matthew Dakourtos na skrzypcach w Sea Of The Dead, oraz John Galanakis na klawiszach w The Emperor.

Dzięki takiemu zabiegowi album nie jest w stanie się znudzić przy pierwszym przesłuchaniu, a i każde kolejne jest przyjemne i nie męczy.

A0786267216 10

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki

Wyszukiwarka

Ostatnio nadesłane

Recenzje płyt nadesłanych przez czytelników MetalMusic.pl

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019