MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Phrenetix – Fear

Tym razem coś szybszego, a konkretnie – staroszkolny, szalenie szybki i agresywny thrash metal z Litwy. Album nie jest już najnowszy – swoją premierę miał 11 listopada 2015 roku – ale w moje uszy trafił dopiero teraz za pośrednictwem kanału na youtube „New Wave Of Old School Thrash Metal„.

I jak można się spodziewać bo nazawie kanału na którym zagościł ten album – mamy tutaj doczynienia właśnie z bardzo klasycznym thrash metalem. W moim odczuciu, gatunek „klasycznego” thrashu ma ten problem, że rzadko kiedy trafi się jakiś znośny wokal. W Większości przypadków masowo powstających, młodych gniewnych zespołów, wokal wkłada najmniej pracy w opanowanie swojego „instrumentu”.

Gitarzyści i perkusiści musza mieć talent i technikę aby grać w tak wysokich tempach, basiści muszą się trzymać rygorystycznie reszty zespołu, bo przy takim tempie błędy są bardzo słyszalne. A wokal? No zazwyczaj po prostu krzyczy. I ciężko tutaj coś poradzić – przecież nie możemy oczekiwać że zbuntowany śpiewak przelewający swoją agresję na papier i mikrofon pójdzie na lekcje śpiewu – jedyne na co możemy liczyć to porywająca charyzma.

I wokalista Phrenetix – Lina Vaštakaitė – tą właśnie charyzmę ma. Głos młodego człowieka wkurzonego na system – ale szczery i słyszalny. Nie ma go jednak za dużo – większość czasu obcujemy z gitarowymi popisami, skacząc po różnych tempach. Ale gdy już wokal się trafi, to pięknie podbija emocjonalnie całość doznania. Bardzo dobry kawał muzyki.

A3232577318 16

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019