MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Methopia – REC.OVER

Nadrabiania zaległości ciąg dalszy! Nadeszła pora na EPkę którą otrzymałem w maju 2020 – mowa oczywiście o tym co w tytule, czyli Methopia – REC.OVER.

W ramach promocji samej epki powstało nawet lyric video:

Zacznijmy jednak od początku – sama EPka składa się z 4 utworów które tworzą wspólnie około 15 minut dosyć nostalgicznego klimatu. Nostalgicznego przede wszystkim dla osób które wychowały się w czasach świetności nu metalu oraz Tonego Hawka czu Gran Turismo 2 na PSX. Mamy tu bowiem do czynienia z bardzo energicznymi riffami w stylu P.O.D. czy Saliva. Jednak zamiast hip-hopowych wokali mamy tutaj bardziej młodzieżowo-gotyckie zacięcie w formie dobrych, melodyjnych kobiecych wokali przełamywanych przez mocny, niski, chrypiący krzyk.

Chórki gdy się pojawiają – trzymają się nieśmiało z tyłu, tworząc jedynie lekkie tło które dla niewprawnego ucha będzie brzmiało jak efekt nałożony na wokal główny. Jednak lepiej tak, niż gdyby miały za bardzo zdominować główną partię.

Całość EPki dosyć solidnie i konsekwentnie składa się w jedną spójną całość.

Zdarzają się jednak momenty w których wokal napotyka na tekst który ewidentnie nie mieści się w metrum i musi zostać trochę nienaturalnie przyspieszony. Na szczęście, jest to problem tylko przy pierwszym czy drugim przesłuchaniu – z czasem idzie się przyzwyczaić, a ponieważ album ma klimat, moc i jest zrealizowany na wysokim poziomie, to z przyjemnością całość się zapętla.

Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie posłuchałbym pełnego, takiego ponad 40-minutowego wydania.

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019