MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

Dozethrone – Coronavirus EP

Dozethrone – instrumentalny sludge / doom z Singapuru – tytuł epki, jak widać, bardzo aktualny i w sumie pasuje do koncepcji zespołu. Jeśli sprawdzimy ich stronę na bandcampie, zauważymy że tytułu oraz okładki albumów zawsze są związane z masowym wymieraniem – na okładce Funeral Pyre Death mamy coś co wygląda jak płonący stos w bardzo niepokojących zniekształceniach, na Mortality Play mamy kostuchę i stertę zwłok, a na najnowszej okładce Coronavirus mamy… No właśnie.

Koronawirus wzbuda strach i panikę – i poniekąd wpisuje się to także muzyka z najnowszej EPki Dozetrhronea. Mamy tutaj bardzo szorstkie i bezkompromisowe, brudne riffy – przełamane czasami bardziej skocznymi, przywodzącymi na myśl skojarzenia z muzyką popularną. Czyżby muzyczna metafora trendu i śmierci? Wszakże wirus z Wuhan sieje panikę i strach, a jednocześnie staje się trednem o którym wszyscy mówią, obiektem kolejnych memów.

Odpuśćmy sobie jednak te głęboko idące analizy i poszukiwanie przekazu. Fakt jest faktem, Dozethrone – Coronavirus jest spoko i fajnie się słucha.

A2246981501 10

WERDYKT

jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka jest gwiazdka nie ma gwiazdki nie ma gwiazdki

Wyszukiwarka

Ostatnio nadesłane

Recenzje płyt nadesłanych przez czytelników MetalMusic.pl

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019