MetalMusic.pl

Nowy portal o muzyce metalowej - recenzje płyt, relacje z koncertów, słów pare o sprzęcie muzycznym i wiele innych!

KITE – The Dweller – w Norwegii nadal ciężko

No proszę – w dalszym ciągu z Norwegii wychodzą kolejne świetne, ciężkie utwory jeden po drugim. Wiecie co to znaczy? Że lada moment, będą wychodzić pełne albumy!

Przedwczoraj, zajarany pisałem troszkę o Bismark – The Seer, który pojawił się na kanale Rob Hammer’a. I w sumie tuż obok Bismark’a w zakładce z „filmami” jest kolejna Norweska perełka KITE – The Dweller.

Tym razem, nie zaczynamy aż tak ciężko jak wspomniany Bismark. Tutaj na początku mamy bardziej bluesowe podejście, z emocjonalnie angażującym wokalem. Dla niektórych słuchaczy którzy mimo wszystko nie przepadają za zbyt ekstremalnymi brzmieniami, może to być lekka podpucha – bo kawałek rozkręca się do około death’owych wokali wpasowanych w mocno sludge’owe riffy. A im bliżej końca, tym bardziej połamane rytmy i wręcz progresywne podejście – no dobre to jest w opór!


P.S. Kurcze no, zajarany jestem – tyle dobrej muzy! Ostatnio przeglądałem masowo większe agregatory pełnych albumów na youtube, i tak niewiele co mi podchodziło – a teraz? Gdzie nie spojrzę tam coś na prawdę świetnego.

Wyszukiwarka

Projekt i realizacja - Jacek Korzemski - Copyright © 2019